O HONZOVI

Honza, přezdívaný Kirk, se narodil v malé vesničce Doudleby u Českých Budějovic. Od šesti let hrál hokej, chodil do hokejové školy a připravoval se profesionální hokejovou dráhu. V patnácti letech musel s hokejem ze zdravotních důvodů přestat a začal se pomalu učit hrát na kytaru. Pochází z hudební rodiny (otec hrál na housle a matka výborně zpívá), a tak přestože začal s kytarou poměrně pozdě, díky rodičům to nebylo tak těžké. Začal navštěvovat hodiny klasické kytary u p. Jiřího Klimeše. Největším zlomem v jeho hře došlo, když viděl hru kytaristy Guy Mann Duda (ex-Alice Cooper) a uvědomil si, jakým směrem se chce ubírat a jak na sobě začít pracovat.
Během svých začátků prošel několika kapelami; první kapelou byla v letech 1984(?) – 1986 Stress a druhou Gepard, 1987 – 1989. V této době se především učil od svých vzorů, ale od už začátku byly snahy o vlastní tvorbu. Od roku 1989 hraje v thrash metalové kapele Exekutor, první demo Exekutor – Time of Shadows, 1990 – Symfonie Smrti, 1991 – Symphony of Death pro Brněnskou firmu Reset. V roce 1991 začíná Honza spolupracovat s Petrem Jandou (Olympic). V 1992 demo Sympatie ke zlu. V r. 1992 také natáčí se skupinou Exekutor první píseň na cd Rockmapa a také videoklip s písní Symfonie Smrti.
Další skupinou, kde Honza skládá mnoho písní – hlavně rockových, je Whitelight se zpěvákem Petrem Kolářem, 1992-1994/95. S kapelou natočili demo nahrávku Suverén a klip ke skladbě Suverén také u Petra Jandy. Kapela se účastnila mnoha soutěží, kde se umístnila na předních místech, ale odchodem Petra Whitelight končí. V té době se podílel se na mnoha projektech jako hráč i producent. Natáčí různé reklamní spoty pro TV Gimi.
Od roku 1995 hraje Honza s instrumentálním triem původně pod názvem Johny Band který se záhy mění na Seven, se kterou odehraje průměrně 80-90 koncertů ročně nejen v Čechách, ale také v Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku, Švýcarsku. Se Seven v roce 1996 natočil první instrumentální CD Blue Angels, roku 2000 Crying World, roku 2001 Entice From Sea, dále Chamber Metal (toto CD jen pro USA), kompilace – Jižní sprcha. Roku 2004 cd Sevens a úžasný videoklip s Doro Pesch na píseň Belive In Your Self, podílel se na hudbě pro film Marka Dobeše Choking Hazard; k písni The Garden Pleasure vzniká videoklip. V roce 2005 vychází Best of Seven k desetiletému výročí vzniku.
Přestože po odchodu Petra Koláře (Whitelight) hraje instrumentálně, neustále hledá zpěváka a spolupracuje s různými hosty. V hudbě, kterou vytváří, se mísí mnoho hudebních stylů od jazzu až po heavy metal a to se odráží na pestrosti skladeb, které tak mají velmi nosné melodie a náročné kompozice. Honza natočil mnoho videoklipů, které jsou se zásluhou Doro Pesch objevily i zahraničních hudebních televizích, MTV atd.
Honza rovněž dává soukromé lekce kytarové výuky a přednáší na různých seminářích a účinkuje na kytarových workshopech (Muzika, Huvel, Frankfurt Musik Messe, Musik Messe Read atd.). Pracoval jako firemní hráč amerických zesilovačů Rivera, kde se střídal a hrál s D. Williamsem (M. Jackson ) a jamoval s T. Stevensem (S. Vai), T. Bozziem (S. Vai, F. Zappa). Účastnil se konkurzu skupiny Limp Bizkit, kde skončil z několika tisíců hráčů mezi deseti, manažer skupiny Limp Bizkit se velmi pochvalně vyjadřuje o jeho technice a používaných melodiích. Měl spolupracovat se salzburskou „rakouskou“ filharmonií, bohužel spolupráce kvůli nemoci nebyla uskutečněna. Dále spolupracoval s českým výrobcem zesilovačů George Denis. Od roku 2000 je firemním hráčem anglické firmy Laney, výrobce zesilovačů (najdete ho na www.laney.co.uk), od roku 2002 spolupracuje s japonskou kytarovou firmou Ibanez (www.ibanez.com) a od roku 2005 s českou kytarovou firmou Fokus. Od roku 2008 je firemním hráčem zesilovačů Mesa Boogie (www.mesaboogie.com). Hrál v Lucerně s Czech Big Bandem, který doprovází mnoho předních českých interpretů (K. Got, H. Vondráčková atd.). Předskakoval před kapelami Helloween, Masterplan, Rage, Gama Ray, Scorpions, Primal Fear, Siner, atd. Protože je považován za kytarového experta, píše též do odborných hudebních časopisů a je vyhledáván jako studiový hráč.
Honza spolupracuje s německou heavy metalovou královnou Doro Pesch (ex Warlock), společně odehráli několik koncertů. V roce 2004 s Doro pracovali na společných písní na CD Sevens. Honza má produkovat a podílet se na jejím CD. Též spolupracuje s Blazem Bayleym (ex Iron Maiden), se kterým také koncertoval a je připravena další spolupráce. Kirk byl v roce 2004 ex Maidenem požádán o odehrání celosvětového turné s jeho kapelou, bohužel ale na poslední chvíli bylo turné zrušeno. V březnu a dubnu roku 2005 odehrál s kapelou Seven k desetiletému výročí propagační a velmi úspěšné turné jako host skupiny Arakain. Jako první rocková kapela hráli Seven v Sazka aréně pro pět tisíc lidí.
Na sklonku roku 2006 natočili se Seven nové CD Light of Souls, kde hostují mimo jiné Kamil Střihavka a Honza Toužimský. Od začátku roku 2007 spolupracuje Honza s Láďou Křížkem a jeho kapelou Kreyson, se kterým natočil dvd Noc Plná Hvězd – Třinec. Na začátku roku 2008 připravuje dvacet písní pro nové cd zpěvačky Doro Pesch a nové cd Seven. Také se oficiálně stáv firemním hráčem Mesa Boogie (www.mesaboogie.com).
V polovině roku přišel do kapely nový člen Jiří Komberec, který se stal zpěvákem a dalším členem Seven po dlouhých letech v triu. Jedou turné s Uriah Heep a odjeli vynikající koncerty v Moskvě, kde hráli s Primal Fear a Sinner, a plánuje se další spolupráce a koncerty. Na konci roku 2008 hrál na mega koncertu, 25.let Doro Pesch v Rocku, po boku Tarja (Nightwish), B.Blitz (Overkill), R.Schenker, K.Maine (Scorpions), D.Warrel (Nevermore), Edguy a mnoho dalších hvězd.
V březnu 2009 vychází nové kompletně zpívané cd Seven Deadly Sins. V dubnu 2009 odehrál turné k novému cd, jako host s ním hrál Victor Smolski (Rage), který nabídl Honzovi a kapele další spolupráci. Vznikají nové videoklipy k písním Lost Hero, Web Of Obsession. V roce 2009 též doprovází s kapelou Seven i Jiřího Zonygu, vítěze soutěže X Faktor. V roce 2010 jede s kapelou Seven evropské turné jako host kapely Rage, kde vzniká mnoho živých záznamů. Pro TV Public natáčí kytarové ukázky a v pořadu Živák písně The Whales Sing a Hidden Trail. V květnu hraje s Australskými Airbourne.
Na konci r. 2012 absolvují Seven velké celoevropské turné s Doro Pesch na propagaci cd Freedom Call, vydaného pod křídly německého labelu Nuclear Blast. Celý rok 2012 a 2013 kapela hodně koncertuje a účastní se Acoustic World Tour s Blazem Bayleym. Na začátku roku 2014 vzniká nový projekt Black a Honza připravuje nové cd kapely Seven.
Na konci : Na konci r. 2012 absolvují Seven velké celoevropské turné s Doro Pesch na propagaci cd Freedom Call, vydaného pod křídly německého labelu Nuclear Blast. Celý rok 2012 a 2013 kapela hodně koncertuje a účastní se Acoustic World Tour s Blazem Bayleym. Na začátku roku 2014 vzniká nový projekt Black a Honza připravuje nové cd kapely Seven.
V roce 2017 vychází velmi úspěšné LP a CD Mury.
2018 kapela vytvořila úžasnou koncertní scénu a propadla ohnivému show.
V roce 2021 1.5. se kapela zapsala do knihy rokurdů, v počtu nejvíce použitých ohnivých efektů ve videoklipu a je zaregistrována v Agentura Dobrý den, s. r. o.
V roce 2022 vydává nove LP a CD RNR a chystá novou koncertní scénu.
V současné sestavě David Vrba, Denis Fano, Vojtěch Zích ml.a Jirka Kombi Komberec.